Husilerden tehdit: Yeni bir aşamaya geçtik

Yemen’deki İran destekli Husiler, Gazze Şeridi’nin güneyinde yaklaşık 1,5 milyon sivilin sığındığı Refah’a kara saldırısı hazırlıklarına devam eden İsrail ile mücadelede yeni bir dönemi başlattıklarını duyurdu.

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, Yemen’in Sana kentinde düzenlenen Gazze ile dayanışma gösterisine katılan on binlerce Yemenliye hitap etti.

Askeri Sözcü Seri, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları ile Refah’a yönelik kara saldırısı için yürüttüğü hazırlıkları yakından takip ettiklerini söyledi.

İsrail’in kalıcı bir ateşkesi kabul etmediğini, sadece esirlerin serbest bırakılmasını içeren bir mutabakatı dayatmaya çalıştığını belirten Seri, “Refah kentine kara saldırısı hazırlıklarını ciddi bir şekilde yürüten İsrail’e karşı gerilimi artıracakları yeni bir dönemin başladığını” kaydetti.

Husilerin lideri Abdulmelik el-Husi de dün yaptığı açıklamada, “İsrail’in ABD’yle birlikte Filistin halkına yönelik saldırılarının devam etmesi halinde, gerginliği tırmandırmak için yeni bir adıma hazırlandıklarını” belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x