İmamoğlu’ndan Kurum’a Kent Lokantaları yanıtı

Seçim takvimi daraldıkça adaylar arasındaki polemiklere her gün yenisi ekleniyor. Son olarak Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum “Kent lokantasını bir proje olarak İstanbul’a sunmak, çok büyük bir projeymiş gibi bahsetmek bizi hayretlere düşürüyor” dedi.

İMAMOĞLU: ALLAH AKIL VERSİN

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik’te kanaat önderleriyle bir araya geldiği program sonrasında Kurum’un Kent Lokantaları’na ilişkin sözlerine cevap verdi.

Soruları yanıtlayan İmamoğlu “Allah akıl versin. Bu laflarından sonra ben ne diyeyim. Ne dersine çalışmış, üzülüyorum. Ne bu milleti tanıyor. Yapılan iyi hizmetleri al da kopyala onlarla dalga geçme. O ‘Kent Lokantaları’nda 2.5-3 milyon insan yemek yedi. Gerçekten şaşırmış durumda, zaman daraldıkça yapamayacağını anlıyor. Kendini ispat çabasında ama çok kötü cevaplar, sözler veriyor. 31 Mart’ı inşallah çıkartır” dedi.

KURUM: BEN OLSAM İSTİFA EDERİM

Kurum ise Pendik’teki Ülkü Ocakları Buluşması’nda İmamoğlu’nu eleştirerek “Metro duraklarındaki o durumu, metrobüs duraklarındaki o eziyeti görsem ben olsam emin olun istifa ederim” ifadesini kullandı.

Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Pendik’te Ülkü Ocakları Buluşması’na katıldı.

Bahçeli’ye desteğinden dolayı teşekkür eden Kurum “seçimi kazandığı takdirde Kent Lokantaları ile ilgili bir planlama yapıp yapmayacağı” sorusunu şöyle yanıtladı:

– Kent lokantasını bir proje olarak İstanbul’a sunmak, çok büyük bir projeymiş gibi bahsetmek bizi hayretlere düşürüyor. İki gecede İstanbul’un 39 ilçesine lokanta, sosyal tesis açarız. Bunu sanki bir işmiş gibi, sanki marifetmiş gibi anlatıp, yarım çay bardağı su verip, süt verip bunu bir hizmet gibi milleti kandırmaya yönelik söylemlerden artık biz sıkıldık, yorulduk. İstanbul’un her yerine o sosyal tesislerimizi o zarar ettirdikleri Beltur’la yeniden kazandıracağız.

İstanbul’un 39 ilçesindeki 964 mahalleye kahve dükkanları, gençlerin faydalanacağı kıraathaneler, kütüphaneleri 6 ayda kazandırabileceklerini anlatan Kurum “Öyle 4 tane lokanta açıp ‘Biz iş yaptık’ diye milletin karşısına çıkmaktan utanırız” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x