Yeni Suphiye Orancı iddiası: Büyük kızın babası

Şarkıcı ve yazar Onur Akay, şu sıralar magazin gündeminden düşmeyen Metin Akpınar’ın evlilik dışı dünyaya gelen ikiz kızlarının annesi Suphiye Orancı olayıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. Akay, Suphiye Orancı’nın kızlardan Songül’ün babasının, rahmetli şarkıcı Ferdi Özbeğen olduğunu söyledi. Gazeteci Bilal Özcan, Onur Akay’ı aradığını ve aralarında geçen konuşmayı aktardı:

“DİLARA G.’NİN BABASINI İSE YAZMAYACAĞIM”

“Bilal ağabey, Ferdi Bey’in cin*sel eğilimini çok iyi biliyorum ama yazdığım haber doğru. Uğur Dündar’la adı anılan Dilara G.’nin babasını ise yazmayacağım, kendi çıksın erkek gibi ‘Babası benim’ desin.” dedi.

Ferdi Özbeğen, Hilmi Mutlu isimli arkadaşını nüfusuna geçirmiş ve tüm mirasını ona bırakmıştı. Suphiye Orancı’nın Metin Akpınar’dan olan ikiz kızları Duygu ve Sevgi Nebioğlu’nun en büyük ablalarının babası olduğu iddia edilen Ferdi Özbeğen, 2013 yılında vefat etmişti.

FERDİ ÖZBEĞEN KİMDİR

Piyanist şantör, ses sanatçısı, taverna müziğinin duayenlerinden (D. 17 Ağustos 1941, İzmir – Ö. 28 Ocak 2013, İstanbul). Girit göçmeni Hasan Özbeğen ile Ankaralı Katolik bir Ermeni aileden gelen Afet (Anita) Özbeğen’in ikinci evliliklerinden dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okudu. Alaturka ve taverna tarzı şarkılar söyledi. 1965’de Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Mikrofon Yarışması ile tanındı. “Yaşadıkça”, “Bir Sır Gibi” ve “Seviyorum Delicesine” albümleri büyük ilgi topladı. 26 albüm hazırladı. 12 yıl kanser tedavisi gören Ferdi Özbeğen tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Ağustos 2013 günü İstanbul’da vefat etti.

Ferdi Özbeğen, yakın dostu Ülkü Aker’in, yabancı şarkılara yazdığı Türkçe sözleri kendine has bir üslupla okumasıyla 80’lere damga vurdu. 1977’de ilk uzunçaları “45 Dakika”yı çıkardı. Ardından “Sohbet”le altın plak aldı. 1980’de de “Mutluluklar” albümüyle Platin Plak ve Altın Piyano kazandı. Özbeğen’in “Eskimeyen Dost”, “Kandil”, “Bir Gülü Sevdim”, “Bir Sevgi İstiyorum”, “Yaşadıkça”, “Bir Sır Gibi” ve “Seviyorum Delicesine” gibi parçaları yıllarca dillerden düşmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x